Auvesta Edelmetalle AG
Metale szlachetne    Aktualności    Zaloguj się   
 
Złoto wkrótce w granicach 10.000 USD (luty 2022)
czy też producent złota ma rację?
 
 

[Anrede],

po tym jak powoli wydawało się, że polityka i społeczeństwo znajdują sposób na stopniowe ograniczenie działań przeciwko pandemii, a tym samym ponowne pobudzenie gospodarki, inwestorzy i obywatele stanęli przed dwoma nowymi wyzwaniami.

Oba te wyzwania są bardzo niebezpieczne i w przypadku obu złoto może stać się głównym beneficjentem. A może tak z ceną złota od 5.000 USD do nawet 10.000 USD za uncję?

 

O jakich wyzwaniach mówimy?

Pierwszym wyzwaniem jest eskalacja polityczna i militarna związana z Ukrainą. Nawet jeżeli bezpośrednia wojna pomiędzy wielkimi mocarstwami USA i Rosją wydaje się mało prawdopodobna, to sytuacja na ziemiach europejskich jest niebezpieczna, zarówno dla pokoju na świecie, jak i konkretnie dla stabilności pieniądza, stabilności na rynkach finansowych oraz na rynkach surowców.

Surowce w obszarze energetycznym, konkretnie gaz, należą nie tylko do krytycznych infrastruktur systemowych, lecz także mają ogromny wpływ na inflację w 2022 roku. I właśnie ta inflacja jest wyzwaniem numer dwa.

 

Przy inflacji na poziomie 4,9% w styczniu 2022 roku stopa inflacji nadal znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze bardziej dotyczy to cen producentów. W styczniu 2022 roku wzrosły one w Niemczech o 18,4% w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Według Tagesschau jest to najwyższy wzrost od listopada roku 1951.

W obu przypadkach (sytuacja geopolityczna i inflacja) zyskują na tym aktywa, a w szczególności złoto i srebro.

Jak bardzo wzrosną kursy złota i srebra?

Trzy scenariusze dla cen złota:

 

1. Scenariusz realistyczny i konserwatywny

Mennica Heraeus wydała na początku 2022 roku szczegółowe dossier na temat kształtowania się cen złota i srebra. Analiza uwzględnia wiele czynników, w tym także kwestię ewentualnych podwyżek stóp procentowych w Ameryce. Ekserci Heraeus prognozują ceny do końca roku 2022 następująco:

Prognoza dla złota*: 1.700 USD do 2.120 USD

Prognoza dla srebra*: 20,00 USD do 32,00 USD
*za uncję trojańską (oz)

 

2. Scenariusz dla złota po kursie 10.000 USD

Jeśli kryzys militarny w roku 2022 nadal będzie się zaostrzał, ceny złota i srebra mogą szybko dramatycznie wzrosnąć. Jeśli giełdy dodatkowo znajdą się pod presją, może to zadziałać jak akcelerator ognia. Jak szybko ceny mogą poszybować w górę, pokazał rok 2011 (w przypadku srebra) i rok 2020 (w przypadku złota). Przy masywnej dewaluacji pieniądza (inflacji) te prognozy wcale nie są aż tak niemożliwe.

 

Prognoza dla złota*: 5.000 USD do 10.000 USD

Prognoza dla srebra*: 100,00 USD do 250,00 USD
*za uncję trojańską (oz)

 

3. Scenariusz nie do pomyślenia (ale realistyczny)

Scenariusz, którego większość ludzi nie jest świadoma, jest mimo wszystko dość powszechnym scenariuszem. Mianowicie taki, że nie ma fizycznego złota i srebra. W latach 2020 i 2021 były okresy, w których złoto i srebro były u niektórych dostawców po prostu wyprzedane.

Prognoza złoto: --- (wyprzedane!)

Prognoza srebro: --- (wyprzedane!)

 

 
Budowanie majątku dzięki planom oszczędzania opartym na złocie
 
 

Klienci Auvesta mają nieuczciwą przewagę

Boicie się Państwo, że w razie czego złoto i srebro nie będzie dla Was dostępne? Jest to uzasadnione, ale jeśli kupujecie Państwo złoto i srebro u klasycznego dealera metali szlachetnych. Wielu dotknął ten problem nawet dwukrotnie w roku 2020 oraz 2021.

W Auvesta mogliście Państwo jako Klient kupić metale szlachetne w dowolnym momencie zarówno w roku 2020, jak i w roku 2021? Dlaczego?

  1. W czasie kryzysów i trudnych faz rynkowych Auvesta masywnie zwiększa swoje zasoby magazynowe. Dzięki temu Klienci Auvesta mogą kupić złoto i srebro także w okresach kryzysowych.

  2. Jako Klient Auvesta kupują Państwo własność w sztabach Good Delivery z certyfikatem LBMA. Te sztaby mają wyższy status prawny niż małe monety bulionowe lub sztabki. Podczas gdy klasyczne sztabki złota i srebra nie mogły przekroczyć zamkniętych granic (por. 2020 Szwajcaria), sztaby Good Delivery mogły przekraczać granice na całym świecie (właśnie ze względu na ich specyfikę prawną i znaczenie).

 

W Auvesta, jak Państwo widzą, jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy. Nawet w trudnych okresach na rynkach jesteśmy wiarygodnym partnerem, od którego mogą Państwo kupić prawdziwe fizyczne złoto i srebro.

Chcą Państwo nabyć złoto lub srebro? Zapraszamy do Państwa depozytu.

Serdecznie pozdrawiamy
Państwa Zespół Ekspertów Auvesta

 
 

P.S. Jesteście Państwo zadowolonym Klientem i chcecie nas wspierać? Zapraszamy do oddania opinii na jednym z naszych portali. Trwa to 10-30 sekund i stanowi dla nas ogromne wsparcie.

Tutaj ocenisz nas w Google >> (10-30 sekund)

Tutaj ocenisz nas w Proven Expert >> (10-30 sekund)